YÜZ ÖNÜ DOSTLARI VE YÜZ ARDI DÜŞMANLARI

15-11-2009 3124 3 yorum. Yorum Ekle
Bu başlığa uygun yaşamın ilçemizde çok işleyiş içerisinde olması, ilçemizdeki kurumlar ve kişiler arasındaki (istisna dışındakiler hariç) ilişkilerin pamuk ipliğine bağlı olduğu gerçeğini ortaya çıkartmakta.

Elimizde olmayan nedenlerle ve işimiz gereği toplumda çok değişken kişi ve kurumlar ile teşriki mesaimiz olmakta. Maalesef bu ilişki içerisinde olduğumuz kesimin büyük bir çoğunluğunu kendisinden başka kişi ve kurumların dedikodusu ve çekiştirmesi içerisinde görüyorum.

Hani uzun yıllara varan dostluk, akrabalık ve arkadaşlık ilişkileri gereği sevdiklerimizin bazı olumsuz davranışlarına, uzun yıllara varan dostluğumuzu ve yaşamsal huzurumuzu devam ettirmek için katlanmak zorunda oluruz. Ve bunu da asla üçüncü bir dostumuz ile paylaşmayız ya;

Maalesef günümüzde bunun ölçüsü değişti, aile içerisinde bile artık yüz önü dostluğu, yüz ardı düşmanlığı görülür oldu. Bazı uyanık senaristler bu aile içi olumsuzlukları televizyon için kaleme almış ve yaşantımız daha da çıkmaza girmiştir. Bu diziler sayesinde aile içinde bile kişiler birbirine kuşku ile bakmakta.

Bu tür davranışların ilerlemiş ve daha ayyuka çıkmış acımasız versiyonları günümüz dünyasında kurumlar arasında yaşamakta.

Kurumlar düzgün giden ilişkilerinde dönemsel olarak bile olsa olumsuzluk yaşasa, karşı taraf için atağa geçip çökertme taktiği içerisinde bulunabilmekte. Yani kurumlar arasında ilişkiler iyiyken, tabir yerindeyse “can ciğer kuzu sarmasıyken” her şey normal, ipler koptuğunda yaylım ateşi.

Bunun en büyük ve acımasız örneği Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’dur. Zeki Aksu ilçenin en renkli kişilerinden olup, ilçe dışında en fazla tanınan Beykozlular gurubunun başlarında gelmektedir.

Yaptığı görev ortadadır, etrafında istisna olanların dışında hep kendisini sonradan eleştiren toplum içerisinde karalayan insanlar olmuştur. Ve dikkat edilirse kendisi hakkında arkasından olumsuzluklar saçanlar ve hatta isimleri ayyuka çıkanlar bir müddet sonra yine Zeki Aksu ile teşriki mesai içerisinde olmuştur.

Son dönem çıkartılan yaygara da ise, Zeki Aksu şunu yaptı bunu yaptı. Diyelim ki doğru, bu tür sıkıntılar ben kendimi bildim bileli her genel kurul öncesi değişik versiyonda Beykoz kamuoyuna enjekte ediliyor, sonra ne oluyor Genel Kurul ve zafer ile çıkmış bir Zeki Aksu var ortada.

Her genel kurul sonrası tutanaklar Devletin ilgili makamı tarafından kayıt altına alınır ve sonraki çalışmalarda dönemsel olarak, müfettiş vasıtası ile de incelenir.

Hal böyleyken Devletin işleyen mekanizmasından daha mı güçlü, kişilerin ve kurumların lobisi, bırakalım Devlet gereğini yapsın.

Bu denli eleştirilen bir Zeki Aksu’nun karşısına bir liste çıkartıp yönetime talip olamayanların ve en önemlisi yarın kuvvetle muhtemel yine Zeki Aksu ile sahte veya gerçek görüntü birlikteliği yapacak olan kişilerin yapmacık davranmaya hakları yoktur ve buna da hiçbir Beykozlu itibar etmemektedir.

İşin özünde ise her bir Beykozlu olarak birbirimize karşı YÜZE DOST KALBE HAİN davranmayalım. Bu sözüm genel olarak kullanılmıştır.
Zeki Aksu ise konunun en son örneği olarak ve uzun yıllardır bazı dostlarının YÜZE DOST KALBE HAİN davranışına maruz kalmış ve halende kalmakta olan birisi olarak yazımın önemli bölümünü ayırdığım Beykozlu olmuştur.


Yorumlar

Şerif Ertürk 16-11-2009

başkan

zeki başkan bizim canımız ciğerimiz o olmasa bu kulüpte olmazdı. üst üste yenilgiler almamıza ragmen, bugunlerde gecer tüm Beykoz olarak buna inanıyoruz.
arkasından laf edenler, her seçim sonrasında tebrik etmek için etrafında dönüyorlar.

Cengiz GÜNDOĞDU 17-11-2009

GÜZEL YAZMIŞSINIZ DA

Bu sözlerinizle köşe yazarınız Ekrem TUNCER i de kastetmişsiniz anladığım kadarıyla. O da hem övmüş hemde sövmüş Zeki AKSU ya. Yani yüze dost kalbe hain veya yüz önü dostu yüz ardı düşmanı mı diyelim TUNCER için. Bakıyorum da o yazısı hemen kalkmış yeni bir yazı konmuş. Bu kadar hızlı yazı değiştirmeyen yazar ne oldu da seriye bağladı.

Ozan Derviş 19-11-2009

Açıklama

Sayın Gündoğdu her zaman olduğu gibi kendi dünyanızda kurgu yapmışsınız. Okuyucu olduğunuz ve yorumunuzu kurallar ölçüsünde yapığınız için yorumunuza izin çıkığını düşünüyorum. Anlattığınız kurgu ile yazımın ilişkisi yoktur. Yazı net ifade ile yazılmıştır, bu sebepten siz öyle anlamışsınız onada saygı durarım.

Toplam 3 yorum bulundu. 1-3 arası listeniyor.
Yaprak Akın

DÜNYA’NIN İNSANLIĞA “BİZ OLALIM” MESAJI

31-03-2020 Yorum yok. 559
Neyir Erkan Şişman

Corona Dur! Teslim Olduk

28-03-2020 Yorum yok. 1772
Cüneyt Pulant

Bu Durumda Bile Siyaset!

27-03-2020 Yorum yok. 2528
Hacı Arıcı

VİRÜSÜN İNSANLIĞA MESAJI VE AÇIK OLAN DUA KAPISI

26-03-2020 Yorum yok. 2687
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KORONAYAK…!!!

26-03-2020 Yorum yok. 986
Osman Topuz

Topraktan Geldik Toprağa Gideceğiz

26-03-2020 Yorum yok. 1264
Asiye Çakır

GÖRÜNTÜN VAR AMA SESİN YOK İSTANBUL...

26-03-2020 Yorum yok. 1968
Makbule İnaç

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE (2)

25-03-2020 Yorum yok. 1766
Tuncay Ünde

BEYİNLERDEKİ ÖLÜMCÜL VAHŞİ VİRÜS

25-03-2020 Yorum yok. 1948
Ozan Derviş

GÖNÜLDEN GÖNÜLE GİDEN ORTAK YOL BULUNMALI

27-02-2020 Yorum yok. 4020
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

İki Akrep Arasında Türkiye

27-02-2020 Yorum yok. 3135

KUTSAL ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ

25-11-2019 Yorum yok. 5648
Çiğdem Topatan

Kyzikos...

28-10-2019 Yorum yok. 1443
Bilal Karabacak

Beykoz’da etkinlikler arka arkaya gerçekleşiyor

28-10-2019 Yorum yok. 5617
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 6576